Make your own free website on Tripod.com
  KAYGISIZLAR
 

THE PERSUADERS

 

ingiltere'de 1971 yilinda televizyon seyircisiyle bulusan, ülkemizdeyse 1974 yilinda gösterilmeye baslayan Kaygisizlar, dönemin en önemli dizisi olmustu. Her bölümü baslibasina bir film gibi hazirlaniyordu. Yer yer güldürü niteligindek sahnelerle de süslenen dizi için romantik-gerilim tanimlamasini yapabiliriz.

Roger Moore, ingiliz hükümeti tarafindan görevlendirilen ingiliz Lordu Brett Sinclair rolünde çok basariliydi. Tony Curtis ise, Lordun Amerikali arkadasi rolünde ilginç bir tip yaratarakkariyerinde önemli bir adim atmisti.

Her hafta pazar gecelerinin vazgeçilmez dizisi haline gelen 'Kaygisizlar'da, çabuk yakalanan þöhretin sorunlari da baþgöstermekte gecikmedi. Roger Moore, birkaç yil içinde Sean Connery'nin James Bond tahtindan inmesine neden olacak kadar iyi bir oyunculuk gösteriyor, yakisikliligiyla kadinlarin kalbini kazaniyordu; ama bu dizide nedense bir türlü Tony Curtis'in önüne geçemiyordu. Ekran basina geçenler diziyi Roger Moore için degil, Týny Curtis için izliyordu. Bu da deneyimli oyuncuyu oldukça rahatsiz ediyordu.

 
Romantik

Gerilim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 KAYGISIZLAR ANA SAYFA