Make your own free website on Tripod.com
 

Psychon Gezegeni tek bir irka, tek bir dine ve tek bir devlete sahip mutlu bir uygarliktir. Barisçi bir uygarlik olan Psychonlularin en önemli özelliklerinden biri, karsisindaki varligin bazi fizyolojik ve biyolojik özelliklerini özümseyerek, o varligin görünümüne bürünebilirler. Psychon Gezegeni, Taybor ya da Dorcon isimleriyle de bilinir. Ileriki dönemlerde bu uygarligin korkunç ve güçlü düsmanlariyla da tanisiriz.

Maya bu gezegende dogmus bir Psychonludur. Gezegenin ileri gelen bilim adamlarindan Mentor'un kizidir. Kardeslerinden biri de Psychon Yüksek Bilim Konseyi üyesidir.

Maya çok güçlü duygulara sahip bir karakterdir. Aglayabilir, bunalima girebilir, unutabilir... Maya, Tony'yle yakin bir iliski içindedir. One Moment Of Humanity bölümünde Tony, Maya'ya olan askini da itiraf etmistir. Maya her zaman Tony'ye yakin olmasina ragmen dizi boyunca Kumandan Koenig'e iki öpücük vermekten de geri durmaz: New Adam, New Eve'da atesli bir öpücük ve The Exiles'ta Helena olarak.

Maya, Psychon numerik sistemi sayesinde bazi hesaplamalari Alfa'nin bilgisayarlarindan daha çabuk yapabilmektedir.

Maya, Psychon'lularin degisim özelligini kullanarak çesitli canlilar görünümünde karsimiza çikar. Degisim özelligini kullanmadigi bölümler sadece The Mark Of Archanon, The Immunity Syndrome, Devil's Planet, The Exiles ve New Adam, New Eve'dir.

Maya Karakteri dizinin ikinci sezonunda girmis ve bu sezonun bütün bölümlerinde yer almistir.

Maya

(Ana Görev Bölümü)

Yas: 32

Dogum Tarihi: 1967

Dogum Yeri: Psychon Gezegeni