Make your own free website on Tripod.com
 

AY ÜSSÜ ALFA ANDROMEDA

Ay Üssü Alfa'nin resmi amblemi. Alfa uzay araçlarinin taninimlanmasinda kullanilir. Montlarda ve uzay giysilerinde de vardir.

TANIM:
Dünya ve Ay arasindaki iletisimi ve gelecegi simgeler

TIP personelinin Andromeda ekibinin giysilerinde kullanilan amblemdir. Andromeda ekibi, uzay yolculuklarinin ve uzayda yasamanin fiziksel, psikolojik ve sosyal etkilerini arastirir.

TANIM:
Üçgenin her kösesi Andromeda görevinin üç alanini tanimlar

ASTRONOT AMBLEMi LSRO AMBLEMi

Dünya'da da kullanilan bir amblemdi. Basit deneme uçuslari yapan egitim personeli kullanir.

TANIM; Disardaki alan evreni simgeler. Küçük çember dünyadir. Üçgense Bilinen uzaydan, uzayin derinliklerine gidisi simgeler.

Lunar Space Research Organization / Ay Uzayi Arastirma Ekibinin resmi amblemi. Bu organizasyon, Ay Üssü Alfa'nin teknik birimine baglidir. laboratuvar arastirmalarini, iletisim arastirmalarini ve dis uzayla ilgili arastirmalari kapsar. LSRO, Alfa'nin ilk günlerinden beri çalismalarini yürüten en genis ekibidir.

EVREN EVREN
Uzay Arastirma Komisyonu'nun amblemi. Amblemdeki degisen kelimeler, Komisyonun kollarini gösterir.

TANIM:
Grafik, günes sistemimizi ve dünyanin günesini simgeler.

EVREN SEMBOLUNDEKi TEKSTLERiN TANIMLARI:

In Aeternum in Limine

Latince "Sonsuza kadar baslangiç" demektir. Bilginin ve ilerlemenin sonsuzlugunu temsil eder.

Planispharum Calesta

"Yildizlarin Üstünden Atlamak" anlamina gelen latince bir cümledir. Latincede daha çok "Planisphaerium Caelestem" olarak kullanilir.. Space 1999'daki evren amblemlerinde daha çok kullanilan kelimelerdir. Bu logo ve kelimeler, Stanley Kubrick'in 2001 : A Space Odyssey filmindeki uzay giysilerinin kasklarinda vardi.

A. M. TEKNiK AMBLEM GÜVENLiK AMBLEMi
Maden, jeoloji, arkeoloji, mühendislik vb. arastirmalari yapan teknik ekibin kullandigi amblemdir.

TANIMLAMA:
Amblemdeki numaralar, tasiyan kisinin özelliklerine göre degisir. Bu örnek amblemdeki 1; teknik sinifi, 12; bagli bulunulan görev alanini, 3; Alfa özel departmanini betimler. AM harfleriyse Alpha Moonbase - Ay Üssü Alfa'yi tanimlar.
Öldürmeye de ayarlanabilen Tip 2 StunGun tasimaya yetkili güvenlik personelinin kullandigi rozettir. (Tip 1 StunGun'lar sadece sersemletir).