Make your own free website on Tripod.com

 CULT TV Türkiye'nin Televizyon Kültürü Sitesi
 

SEYiR DEFTERi

Kaptanin seyir defterine ek...
Yildiz tarihi; bilinmiyor... 
 
Ama tamtam dilini bilmek zorunda degilsiniz...
Mail grubumuza üye olun...

Dünya tarihi 20 haziran 2001 çarsamba... Bugün;

 Artik duman isaretlerini okumaniz gerekmiyor...
Sitemizin de bir mail grubu oldu. Yahoo'da bir mail grubu olusturduk.
Bakalim noolucak? Eger ilgilenirseniz adresi;
http://groups.yahoo.com/group/tvculture

Dünya tarihi 16 haziran 2001 cumartesi... Bugün;

 MP3 çalici program Win Amp için toplam 9 adet skin eklendi. Bunlarin 5 tanesi orjinal. Yani kendi el emegimiz, göz nurumuz. Baska hiç bir sitede bulamazsiniz.

Bu skinlere STAR TREK sitemizin "download / winamp skinleri" bölümünden ulasabilirsiniz.

Skinleri Winamp dosyasinin içindeki skin dosyazina zip formatinda kaydedin. C:\Program Files\Winamp\Skins gibi biryerde olacak. Yüklediginiz zip dosyasini açmayin, winamp bu sekilde taniyacaktir.

Programin görünümünü degistirmek içinse, Winamp'in üstüne sag mousela tiklayin. Açilan menüde asagilarda biyerde "Skins" seçenegi var. indirdiklerinizi orada göreceksiniz. istediginizi seçin

Dünya tarihi 14 haziran 2001 persembe... Bugün;

Birçok dizinin comic stripi siteye eklendi.

Kimileri haftalik, kimileriyse aylik olarak degisecek bu comicstriplerden 2 tanesi de interaktif. Yani espriyi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Yandaki resme ya da Comicstrip linkine tiklayip sayfaya ulasabilirsiniz.

22 Subat 2002'de Federasyon Günü kutlaniyor!!!. STAR TREK sitemiz, kutlamalara katilacak.

STAR TREK Karikatürleri.
Günlük olarak degisecek interakttif Star Trek Karikatürleri, STAR TREK bölümüne eklendi. STAR TREK sitesine geçin. Açilacak pencereden "Comicstrip" linkini tiklayin.
Sev Trek Comic Strip. Copyright 2000 by John Cook.

Dünya tarihi 12 haziran 2001 sali... Bugün;

STAR TREK THE NEXT GENERATION'in bütün sezonlarinin bölümleri, yildiz tarihleriyle birlikte eklendi...

Bazi Star Trek Wallaperlari eklendi.

Dünya tarihi 11 haziran 2001 pazartesi... Bugün;

Çok merak ettigim bazi sorularin yanitini ekledik.

Ay'da hayat nasil geçer? insan hiç daralip bunalmaz mi? Nasil eglenir? Bu sorularin yanitlari SPACE: 1999 sitesine eklendi. Linki tiklayin, açilan pencereden "Alfa'da Hayat" bölümüne geçin...

2220 - 2287 tarihleri arasinda NCC-1071 Entrprise'da görev yapmis tüm personelin isimleri, görevleri, haklarinda kisa bilgi ve bu bilginin kaynagi, STAR TREK sitesine eklendi. STAR TREK linkini tikladiktan sonra açilacak pencereden "seriler/personel listesi" linkini izleyerek bu listeye ulasabilirsiniz.

Dünya tarihi 10 haziran 2001 pazar... Bugün;

   Star Trek Animasyon Serisine yeni ekler yapildi.

TATLI CADI'miz Elizabeth Montgomery, TV Starlari bölümüne eklendi. 

 evrenin ilk türkçe Uzay Yolu sitesi http://uzayyolu.cjb.net/ 'in mail grubu faaliyete geçti. ister yukardaki adresten, ister http://groups.yahoo.com/group/uzayyolu-tr adresinden ulasabilirsiniz. eger bilmiyorsaniz, sitenin adresini siddetle tavsiye ederim.

 bilimkurgutv mail grubu faaliyete geçti. Sertaç Sever, grubun amacini söyle açikliyor;

"Anet haber grubu bilimkurgu olarak bilimkurgutv@yahoogroups.com u kurduk. amacimiz ise televizyon kanallarina bilimkurgu dizilerinin yayynlanmasi için tek ve güçlü bir sesle ulasabilmek."

yukardaki mail adresinden ya da http://groups.yahoo.com/group/bilimkurgutv adresinden ulasin, üye olun.

Dünya tarihi 9 haziran 2001 cumartesi... Bugün;

 sorunlu forum bölümü yenilendi. sorunlar giderildi..  

Dünya tarihi 5 mayis 2001 cumartesi... Bugün;

 Uzay 1999 - Space: 1999 bölümünün son dizayn degisikliklerini yapip yükledik... Onu da ayni Star Trek gibi ayri bir site yapisinda tasarladik. Elbette ki hala eksiklikleri var ama bu kadari da fena olmadi galiba. "Kervan yolda düzülür" demisler, bu bölümün eksikleri de zamanla hallolur.  

Dünya tarihi 3 mayis 2001 persembe galiba... Bugün;

Forumlar ve Anketler server degistirdi. Galiba hersey daha hizli ve daha güzel oldu. Bissürü sey yapilabiliyor. Ayrintilar Forumlar ve Anket ana sayfalarinda. Tiklarsaniz okursunuz. Merak ediyorsaniz yani.

Ivir zivirla zaman geçiriyorum sanmayin. Space: 1999 bölümü bitti biticek. Valla sahane bisiy oluyor. Demo versiyonunu aha bu linke tiklayip görebilirsiniz. Daha bitmedi ama. Heralde bir hafta on güne kadar bitecek.

Bu arada uploadlari yaptigim CuteFTP bozulmus mu noolmus anlayamadi. Çalismadi bitürlü. Ben de bu saatlere kadar aradim taradim internet aleminin en kral FTP programini buldum. SmartFTP diye bi program. yüklemesi azicik kasiyo ama hakkatten sahane ve acayip hizliymis. Bu islere merakliysaniz bi deneyin derim. Aha bu linkten indirebilirsiniz bile. ise bak yaa sabahin bu saatin de bi de program önerisi yaptik.Puxa Vida. Bana ne ki yaa.